10 kont na Instagramie, które warto obserwować – część 4

Bardzo starannie dobieram konta na Instagramie, które warto obserwować. Specjalnie się ograniczam, aby być w stanie zobaczyć wszystkie osoby, które podziwiam. Obecnie najwięcej kont dotyczy rysowania. Dlatego też w tej serii skupię się na malowaniu. Dorzucę też coś z kaligrafii oraz papeterii.

Adnotacja: kolejność kont – przypadkowa

No to start!

1. Na początku zakochałam się w wiankach od Julianne! Takie proste, ale urocze i cudowne! Są dla mnie inspiracją i motywacją do działania. Oczywiście rośliny w doniczkach również wymiatają! 🙂

2. Do tablicy wywołuję Lauren, która również porusza się wokół wiankowych tematów, ale inaczej maluje od Julianne. Również zachęcająco! W dodatku łączy kwiaty z kaligrafią.

3. Kolejna obowiązkowa pozycja dla wielbicieli kwiatów i wysublimowanego pisma to konto Janine! Bardzo mnie kusi, aby założyć art journal, aby robić napisy wraz z kwiatkiem, w stylu Janine. Ach!

4. Justine maluje przepiękne listki, ale i też i wianki! Oczywiście łączy to z uroczą kaligrafią. Sprawdźcie sami!

5. Natomiast Lauren i Megan z Wildehousepaper zajmują się papeterią w przepiękne wzory. Na Instagramie publikują też moodboardy.

6. Jusin cudownie łączy kaligrafię nowoczesną z botanicznymi ilustracjami. Ależ chciałabym tak malować i pisać jak ona!

7. To teraz przejdę do sukulentowych kont na Instagramie, czyli do Tanii z Rosji, która maluje oraz wycina z papieru sukulenty! Ale mnie korci stworzenie kolekcji papierowych kaktusów!

https://www.instagram.com/p/BWPgoOPA5oN/?taken-by=lissova_craft

8. Sara z NY również podziela miłość do kaktusów, ale i nie tylko! Najbardziej mi się podobają jej roślinne ilustracje.

Summer burst 🌱🌷🌸 #summer #sketches

A post shared by Sara Boccaccini Meadows (@boccaccinimeadows) on

9. Od niedawna śledzę Laorel i już przypadła mi do gustu. Maluje chyba gwaszami, gdyż kolory mają mocne krycie i są dosyć nasycone. Przepiękne motywy! Też chcę mieć taką wrażliwość!

10. Energetyczny i kolorystyczny hit na koniec, czyli konto od Helen, która jest mistrzynią łączenia prostych kształtów. Mam wrażenie, że jeśli namaluję kółko, prostokąt i plamkę, to też mi coś z tego wyjdzie 🙂 W dodatku Helen używa gwaszy, które niedawno pokochałam!


Czy któreś z kont szczególnie przypadło Wam do gustu? Może też odkryliście ostatnio jakieś inspirujące konta rysunkowo-kaligraficznie? Podzielcie się linkiem w komentarzu! 🙂


A jeśli jesteście ciekawi, w których wyzwaniach na Instagramie biorę udział i które dodatkowo polecam, to zapiszcie się czym prędzej na zenjowy newsletter! Około 1.08. będę wysyłać maila z listą wyzwań. Nie zapomnijcie potwierdzić subskrypcji poprzez kliknięcie w link aktywacyjny, który przyjdzie w mailu.