10 kont na Instagramie, które warto śledzić – część 2

Pół roku temu powstał pierwszy wpis o kontach na Instagramie, które warto śledzić (tutaj odsyłam Was do niego). W między czasie byłam dosyć aktywna na @zenjablog, nie tylko jako użytkownik, ale i jako poszukiwacz łaknący coraz to nowych inspiracji. Co pewien czas robię porządki w „folderze” obserwowanych przeze mnie osób, aby ich liczba nie była zbyt przytłaczająca (trzymam się <200 osób), gdyż lubię oglądać wszystkie nowe zdjęcia, które dodają moi obserwowani. I właśnie w trakcie tych porządków stwierdziłam, że nadszedł czas podzielić się z Wami moimi instagramowymi odkryciami, które mnie mocno inspirują! 🙂 Wyszczególnię 10 kont z podziałem na kategorie: kalendarze i kaligrafia, aranżacja wnętrz, kaktusy i sukulenty, kolorowy lifestyle, grafika.

Kalendarze i kaligrafia

1.Uwielbiam oglądać kalendarze, plenery i organizery innych ludzi! Planuję założyć bullet journal, więc czerpię inspiracje z konta „Showmeyourplanner”. Mam wrażenie, że wszyscy są bardzo zorganizowani i mają z tego niezłą zabawę!


2.W kalendarzu warto czasami coś ładnie napisać, aby nabrać ochoty na wykonanie tej czynności (tak się czasami motywuję do zrobienia czegoś mniej przyjemnego). Tutaj z pomocą przychodzi konto Ulayni, która pokazuje, jak (niby łatwo) można kaligrafować! 🙂


Aranżacja wnętrz

3.Już pewnie wiecie, jak bardzo uwielbiam tematykę związaną z biurkiem i tym, co się na nim może znaleźć. Konto „Deskgoals” udostępnia zdjęcia biurek innych instagramowiczów. Podoba mi się to, że style biurek są różnorodne, czyli jednego dnia oglądamy minimalistyczną aranżację, a drugiego  twórczy chaos.

Planning out the day. It's a busy one! 📷 @theversastyle

A post shared by Desk Goals (@deskgoals) on


4.Kolejne konto – „Mybusinesscorner” – również dotyczy tematu biurka, a właściwie domowego biura. Zdjęcia pochodzą od wielu użytkowników i skupiają się na szerszej perspektywie biurowej. Lubię podglądać przestrzenie freelancerów z całego świata, dzięki temu przychodzą mi pomysły na zmiany w moim biurze.


5.Historiasdecasa” – tytuł konta mówi sam za siebie (dotyczy historii mieszkaniowych)! Doceniam to, że nie dominuje na nim jeden styl, tylko biel przeplata się z eklektyzmem.


Kaktusy i sukulenty

6.W końcu przyszedł czas na kaktusy i sukulenty w betonowym otoczeniu! 🙂 Na liście moich projektów jest stworzenie betonowych doniczek, dlatego podglądam „Growraw”, które zna tajemniczy przepis na uprawę roślin. Być może sekret tkwi w betonie… 🙂


Kolorowy lifestyle

7.Uwielbiam włosy Miss May, oraz jej kolorowe skarpetki, ubrania we wzroki, miętowy rower, słodkie desery, urocze gadżety, zdjęcia na łóżku, kompozycje flatlay, kota, no wszystko! Tutaj drzwi do kolorowego świata.

Good morning Monday 🦄🌈💐 xoM @theweekendstudio

A post shared by Travel + Lifestyle ✨ Australia (@hellomissmay) on


Grafika, rysunki, ilustracje

8.Pan_Lis” to konto utalentowanej graficzki z wilczurem w tle (a może na pierwszym planie?). Oprócz ilustracji, grafik i rysunków Kasi, lubię spoglądać na życie jej psiego kompana oraz na domową pracownię! Drewniana podłoga w połączeniu z obrazami na ścianie i lampkami wzmacnia twórczy klimat.

https://www.instagram.com/p/BGaJouzLSc9/?taken-by=pan_lis


9.Oglądanie ilustracji i gryzmołów Lynn sprawia mi dużo radości! Są takie „proste”, urokliwe i dopełniają mój Instagram. Zachęcają mnie do własnej twórczości; a dzięki nim chwytam za markery i ćwiczę rysowanie! 🙂


10.Konto Yoyo również mnie inspiruje! Realizuje ona projekt #the100daysproject, w ramach którego codziennie wykonuje jeden rysunek. Ja też zastanawiam się nad takim osobistym wyzwaniem. Już nawet obmyśliłam, co mogłabym tworzyć. Może codziennie jeden kaktus? Tylko nie wiem, czy jestem w stanie wykreować 100 kaktusów! W sumie chciałam mieć szklarnię kaktusów, taką większą od obecnej, ale nie całe pole… 🙂

https://www.instagram.com/p/BHHGVcgjgq1/?taken-by=yiramee


Zaskoczyło Was któreś konto? Podzielcie się koniecznie w komentarzu Waszym ostatnim odkryciem albo własnym kontem! 🙂


 Aby nie przegapić żadnego zenjowego wpisu, zachęcam do zapisania się na newsletter. Czasami wysyłam małe bonusy. Po wypełnieniu poniższych pól, nie zapomnij proszę sprawdzić skrzynki odbiorczej.