10 kont na Instagramie, które warto śledzić-cześć 3

Przyszedł czas na kolejną edycję z serii inspirujących kont na Instagramie, które warto śledzić. Poprzednie edycje możecie sprawdzić tutaj i tutaj. Tym razem ograniczę się tylko do kont, związanych z rysowaniem i malowaniem.

Odkąd zaczęłam malować akwarelami, lista obserwowanych przeze mnie osób trochę się powiększyła. Dzięki temu zapewniam sobie codziennie dawkę inspiracji.

Wybrałam 10 kont, które są wg mnie niezwykłe i dają mi kopa motywacyjnego, aby złapać za cienkopisy, kredki, farby, i coś stworzyć.

2 najnowsze odkrycia

Nr 1 jest zdecydowanie ilustratorka Ryn Frank! Nie mogę się nadziwić, jak pięknie rysuje roślinki. Te proste kształty zachęcają mnie, aby uczyć się lepiej rysować m.in.  warzywa. Dzięki Ryn polubiłam malować buraki! 🙂


Nr 2 to przeurocza Sally Payne. Być może kojarzycie jej kolorowe sukulenty, kaktusy i doniczki. I znów pozornie „proste” kształty mnie urzekły.

Kolejne mocno inspirujące dziewczyny

Moim pierwszym akwarelowym tworem był kaktus. Wyszedł biednie i z zaciekami. Już miałam się poddać, ale odkryłam, że malując gałązki i listki, osiągam przyjemne efekty. Inspirowałam się Pinterestem i potem się okazało, że autorką rysunków, na których się wzorowałam, jest Kirsten. Polecam jej roślinną twórczość. Zwróćcie uwagę na cudowne kolory!


A teraz przyszedł czas na delikatne listki i kwiatki od Bonnie. Ta prostota mnie niesamowicie zachwyca. Też już macie ochotę złapać za pędzel i namalować jakiś niebieski listek? 🙂


Jak się ma na imię Flora, to chyba zobowiązuje to do pracy z roślinami? 🙂 A i owszem w przypadku Flory Waycott, która wydaje się stworzona do malowania pięknych botanicznych elementów! Inie tylko! Poza tym jestem zachwycona jej domowym biurem. Ach!


Natomiast u Ohn znajdziecie miks tematyczny. Bardzo spodobał mi się jej kurs na Skillshare, dotyczący malowania akwarelami dla początkujących (a zwłaszcza fragment o cytrynie), dlatego zaczęłam śledzić Ohn na Instagramie.


Musicie koniecznie zobaczyć pomysły Alisy na kwiatowe kompozycje! Jej ilustracje mają w sobie tyle energii! Z chęcią wybrałabym się na warsztaty Alisy z malowania kwiatów. Zamiast pędzli, kursantki wykorzystują często własne palce! 🙂


Tą serię kończę niezwykłą Lisą Congdon, którą wielbię od jakiegoś czasu! Oprócz ogromnego talentu artystycznego, jest ciepłą osobą, która cudownie tłumaczy podczas warsztatów na Creative Bug. To dzięki niej mam ochotę zrobić własną książkę akordeonową i zacząć art journal! 🙂

Polskie zdolne dziewczyny

Jeśli nie znacie tych dwóch zdolniach, to musicie koniecznie nadrobić zaległości! Pasiakowa to urocza istotka, ubrana w zawsze idealnie wyprasowaną koszulkę w paski, z nienaganną fryzurą. Prawie codziennie odkrywa coś nowego. W tym miesiącu poznaje ciekawe warzywa. Mam nadzieję, że śledząc Pasiakową, sama zacznę malować postaci. 🙂


Drugą, równie genialną zdolniachą, jest Atogrzywa, która specjalizuje się w ilustracjach tworzonych na iPadzie. Zobaczcie, ile kolorów!

It's all about socks these days 🙉💕

A post shared by Illustration•Fashion•Plants (@atogrzywa) on

Podsumowanie

Jakoś tak wyszło, że podglądam inspirujące konta dotyczące rysowania, które prowadzone są przez kobiety. Nie mam nic do męskiej twórczości! Dopiero przy pisaniu tego posta, zorientowałam się, jak wyszło 🙂 Ale co tam! Ważne, że dziewczyny zachęcają mnie do mojej własnej, koślawej twórczości, ale takiej sprawiającej mi dużą radość i tupanie nóżkami!


Śledzicie na Instagramie jakieś ciekawe konta dot. rysowania, malowania?


Aby nie przegapić zenjowego wpisu i by otrzymywać od czasu do czasu bonusy, zapraszam do zapisu na newsletter. 🙂 Po wypełnieniu boxu poniżej, przyjdzie do Was mail z linkiem, w który trzeba kliknąć, aby aktywować newsletter.