6. piętro – w pracowni u Antoniny

Pracownia Antoniny mieści się na 6. piętrze eleganckiej kamienicy blisko Aleji Jerozolimskich w Warszawie. Ale nie sądzcie, że doświadczycie odgłosów zakorkowanego miasta! Panuje w niej kameralny klimat, sprzyjający twórczej atmosferze. Drewniane okiennice wychodzą na podwórze i na inne mieszkania, a szczególnie na jedno, chyba opuszczone, zagadkowe, jakby skrywało przedwojenne tajemnice. A to wszystko spowite atmosferą warszawskiego poranka, powoli zaczynającego tętnić życiem.

Antonina Dolani, biurko, pracownia, fotografia, magazyn, sesja zdjęciowa, zenja blog

Ale wracając do bohaterki tego wpisu, czyli do Antoniny Dolani, młodej, kreatywnej fotograf, mającej na koncie liczne publikacje w magazynach, łącznie z włoskim Vogue’iem, oraz połówki duetu z bloga inneżycie.com, chciałabym przedstawić Wam jej pracownię artystyczną. Szczególnie biurko Antoniny jest warte uwagi, bo to miejsce wielu uroczych gadżetów, a przy okazji panuje na nim twórczy porządek. Pięknym elementem są kwiaty, które świetnie się trzymają, mimo iż Antonina co pewien czas wyjeżdża z Warszawy. Moja roślinność nawet przy codziennym towarzystwie strzela często fochy, marudzi i więdnie… Jak Antonina to robi?! Pewnie chodzi o wpływ magicznej atmosfery warszawskiej kamienicy. 🙂 Wracając do pracowni; zobaczcie sami, co ciekawego znajduje się na biurku zdolnej pani fotograf oraz dajcie się oczarować jej pięknemu i serdecznemu uśmiechowi. A na końcu wpisu sprawdźcie linki, które warto odwiedzić.

Antonina Dolani, biurko, pracownia, fotografia, magazyn, sesja zdjęciowa, zenja blogAntonina Dolani, biurko, pracownia, fotografia, magazyn, sesja zdjęciowa, zenja blog Antonina Dolani, biurko, pracownia, fotografia, magazyn, sesja zdjęciowa, zenja blog

3 po 3, czyli seria 3 pytań z 3 odpowiedziami Antoniny

3 po 3 linki

Jak wyglądają Twoje poranki?

  1. Pierwsze, co robię po wejściu do pracowni, to otwieram okno. Moja pracownia znajduje się na ostatnim piętrze starej kamienicy i zawsze po nocy jest tam duszno. Poza tym świeże powietrze dobrze wpływa na skupienie i kreatywność. 🙂
  2. Nalewam sobie wody z cytryną. W ciągu dnia często zdarza się, że zapominam pić. Szklanka obok komputera przypomina mi o tym!
  3. Włączam muzykę. W zależności od nastroju – mogą to być rockowe kawałki albo dźwięki lasu. 🙂

Antonina Dolani, biurko, pracownia, fotografia, magazyn, sesja zdjęciowa, zenja blog Antonina Dolani, biurko, pracownia, fotografia, magazyn, sesja zdjęciowa, zenja blog Antonina Dolani, pracownia, fotografia, magazyn, sesja zdjęciowa, zenja blog

Co musi znaleźć się na biurku?

  1. Kalendarz! Najlepiej w formie notesu, abym mogła zapisywać w nim nadchodzące spotkania i sesje fotograficzne, oraz ważne rzeczy, które wpadają mi do głowy w ciągu dnia.
  2. Długopisy, flamastry, farbki i papier. 🙂 Kiedy wpadnę na jakiś pomysł, muszę go opisać lub narysować. Natychmiast! 🙂 Inaczej po prostu o nim zapomnę.
  3. Jakiś ładny (najlepiej w kolorze miętowym!), przywieziony z podróży gadżet, abym w chwilach zmęczenia mogła na niego popatrzeć i się zrelaksować. Aktualnie to konik z Walencji, podarowany przez mojego tatę. Jest stworzony z kolorowej mozaiki – po prostu piękny! Uwielbiam na niego patrzeć.

Antonina Dolani, biurko, pracownia, fotografia, magazyn, sesja zdjęciowa, zenja blog Antonina Dolani, biurko, pracownia, fotografia, magazyn, sesja zdjęciowa, zenja blog Antonina Dolani, biurko, pracownia, fotografia, magazyn, sesja zdjęciowa, zenja blog

Na które blogi zaglądasz systematycznie, aby zaczerpnąć inspiracji?

  1. veganama.pl – to jeden z moich ulubionych blogów. Uwielbiam Martę za jej zdrowe podejście do życia. Poza tym jest mi bardzo bliska jako kobieta – czuję z nią pewne powiązanie.
  2. weganon.pl – uwielbiam bloga Pawła. Jest wspaniałą inspiracją i kopalnią wiedzy odnośnie kuchni wegańskiej.
  3. miniomki.pl – Damien i Vicky tworzą super inspirujący kontent. Lubię ich czytać, gdy spada mi motywacja do działania.

Antonina Dolani prowadzi wraz ze swoim mężem Radkiem bloga inneżycie.com. Dodatkowo warto odwiedzić jej stronę z portfolio fotograficznym, na której znajdziecie sesje zdjęciowe modowo-lifestylowe.


Aby nie przegapić żadnego zenjowego wpisu, zachęcam do zapisania się na newsletter. Czasami wysyłam małe bonusy. Po wypełnieniu poniższych pól, nie zapomnij proszę sprawdzić skrzynki odbiorczej.

Antonina Dolani, pracownia, fotografia, magazyn, sesja zdjęciowa, zenja blog