Ale po co mi ten blog?

Tak właściwie, to nie wiecie, dlaczego założyłam bloga. Dobrze się więc składa, że zaraz po moim „debiucie”, natrafiłam na wyzwanie blogowe Uli. Zadanie na dzisiaj to podzielenie się przemyśleniami dotyczącymi zmian w życiu, których sprawcą jest blog. Zenja.pl działa już od tygodnia i dziwi mnie to, że jeszcze nie podbiła świata… Żartuję! 🙂 Marzy mi się, aby pewnego dnia założyć magazyn/czasopismo, które będzie inspiracją dla czytelników, jak i dla osób współtworzących. Do tego potrzebuję masy pomysłów oraz poznać duuużo ludzi, aby wyrobić sobie kontakty i w przyszłości zaprosić odpowiednie osoby do współpracy. Przed założeniem bloga czytałam, że prowadzenie go to jakby bycie redaktorem, gdyż trzeba zbierać materiały, edytować je, dopasowywać do czytelników. Czyż nie przypomina to Wam „pracy” dla magazynu? To wszystko mi się bardzo podoba i wymaga ode mnie bycia kreatywną non stop, dlatego przełamałam się i rozpoczęłam blogowanie!

Katarzyna Swierc0006

Pewnie się zastanawiacie, o co chodzi z tymi magazynami, które tutaj pokazuję; przedstawiam Wam kilka ulubionych pozycji w wersji papierowej.

Katarzyna Swierc0002

Marzy mi się czasopismo, będące połączeniem australijskiego Frankie, niemieckiego CUT, holenderskiego Zoo Magazine i polskiego Zwykłego Życia. Frankie i CUT cenę za niesamowite wyczucie estetyczne, sesje zdjęciowe, pełno gustownej grafiki. Natomiast Zoo Magazine zawiera mocne sesje zdjęciowe (wykonane m.in. przez Brayna Adamsa, znanego piosenkarza i jednego z głównych fotografów w magazynie 🙂 ) i mało reklam. Natomiast Zwykłe Życie nie tylko oglądam, ale i czytam. Artykuły i wywiady są ciekawie dobrane, nie za długie i nie za krótkie. Myślę, że warto oglądać czasopisma również pod kątem graficznym, layoutu, przydaje się to na bloga, aby post dobrze wyglądał i zachęcał do przeczytania, no i do dyskusji. Dlatego pytanie do Was, czy zmieniło Wam się życie pod wpływem bloga? A może dopiero chcecie, aby tak się stało?

Katarzyna Swierc0004