Biurkuj z Zenją – projekt DESKme

Nadal jestem zafascynowana tematem biurkowym, nadal kocham fotografować (zwłaszcza ludzi). Jak myślicie: co musiało wyniknąć z połączenia:

biurko + fotografia + ludzie = ?


Tak właściwie już od około roku zmagam się z ową fuzją i teraz podjęłam decyzję o nazwaniu rzeczy po imieniu – projekt DESKme. A teraz uwaga, uwaga! Mam propozycję: i Wy możecie dołączyć do projektu! 🙂 Doskonale rozumiem, że nie wiecie, na co się piszecie i co z tego będziecie mieli. Już tłumaczę: główny przekaz DESKme to szerzenie kreatywnej kultury biurkowej. A jak? Poprzez pokazanie siebie przy, na lub w swoim centrum dowodzenia. Mówiąc wprost – chodzi mi o zrobienie zdjęcia z Wami w roli w głównej na tle biurka. Oto kilku (mam nadzieję) usatysfakcjonowanych śmiałków, już przeze mnie sfotografowanych 🙂
deskme projekt biurkowy zenja blog
Z chęcią pokazałabym Wam, jak moje biurko wyglądało paręnaście lat temu, tylko że nie posiadam takich zdjęć. Nie był to ciekawy widok, ale miałam w sobie chęć zmiany, gdyż jej potrzebowałam do poczucia się komfortowo podczas tworzenia. W erze „przedpinterestowej” nie było łatwo znaleźć inspirujące zdjęcia. Dlatego starałam się podglądać domowe biura znajomych i czerpać z nich wzory. Idąc na staż do jednego z magazynów, miałam nadzieję, że zobaczę tam świat pięknych przestrzeni, jak w filmie „Diabeł ubiera się u Prady”. Niedoczekanie moje. Ale nie poddałam się i rozwijałam swoje domowe centrum dowodzenia. Znalazłam jedynie zdjęcie biurka sprzed kilku lat, zrobione tuż po przeprowadzce do mieszkania, w którym teraz jestem. Możecie zobaczyć metamorfozę, jaką dokonałam, zmierzając do obecnego wyglądu. Warto tutaj jeszcze wspomnieć, że mam drugie biurko w a la pracowni. Ale zanim ją stworzyłam, byłam właścicielką studia fotograficznego, w którym również posiadałam biurko, niestety niezbyt „moje”.
domowe biuro pracownia kolaż zenja blog
Jak widzicie – proces kreowania trwa do teraz. Jednakże obecnie nie wstydzę się moich efektów 🙂

Wierzę, że kreatywne otoczenie, w którym coś tworzymy (np. blogujemy), wpływa na nas w znaczący sposób.


projekt biurko zenja blog0003 projekt biurko zenja blog0001

A teraz konkretnie o celach projektu DESKme :

  • szerzenie estetycznej przestrzeni biurkowej,
  • dzielenie się pomysłami,
  • możliwość poznania nowych osób,
  • zaczerpnięcie inspiracji,
  • walka ze stereotypem, że Polska jest bura! 🙂
Czy dacie się namówić na udział w przedsięwzięciu? Nie wstydźcie się! Wystarczy tylko mieć miłe dla oka biurko i dobry humor, aby stać się częścią projektu. Podkreślam, że nie chodzi mi tutaj o pokazywanie tylko takich miejsc, które powstały dzięki dużej inwestycji finansowej, a jedynie o wyróżnienie trafnie przystosowanej przestrzeni biurkowej do nas samych.
Inspirujmy się nawzajem! Razem dużo zdziałamy!

biurko + zenjowi Czytelnicy = inspirujące zdjęcie!


projekt biurko zenja blog0002
Aby wziąć udział w projekcie DESKme, czyli zostać sfotografowanych przeze mnie, wystarczy napisać do mnie maila (hallo@zenja.pl) i podać miasto, w którym mieszkacie oraz dołączyć zdjęcie swojego biurka (może być wykonane chociażby telefonem). Nieważne, z jakiej części kraju jesteście! Dam Wam znać, czy jestem w stanie dojechać 🙂 Jeśli tak, to wtedy umówimy się na termin i przyjadę do Was, aby zrobić zdjęcie przy biurku 🙂 Potem zbiorę te zdjęcia i powstanie z nich inspirujący post.
Jeśli macie jakieś pytania, to piszcie śmiało w komentarzach lub na maila. Zachęcam też po prostu do podzielenia się zdjęciami Waszych biurek 🙂 Można to uczynić na FB oraz Instagramie. Aby się odnaleźć, użyjcie proszę hashtagu „deskme”.

Zaproście do projektu Waszych znajomych! Śmiało udostępniajcie post! 🙂

projekt biurko zenja blog0004napis