Bo w każdym drzemie Picasso lub Monet – 20 dni gryzmolenia

Pamiętacie wpis, w którym podzieliłam się z Wami moją chęcią nauczenia się rysować? Cały czas chodzi mi to po głowie! Powróciłam do przerysowywania, ale ciągle mi mało 🙂 Mam problem z tworzeniem rysunku od podstaw, ot z głowy. Jest na to rada – ćwiczenie, ćwiczenie i jeszcze raz ćwiczenie! Sama świadomość, że praktyka czyni mistrza, za dużo mi nie daje. Jeszcze potrzebuję… małego kopniaka! Którym będziecie Wy! A ja mogę być dla Was motywatorem, czyli mamy transakcję barterową „kopniaków” 🙂 Już wiecie, co mam na myśli? Wyzwanie rysownicze! Ściślej mówiąc – gryzmołowe, gdyż tylko to potrafię 🙂 Dołączycie? Ilobahie wpadła w to jak śliwka w kompot i na swoim blogu również gromadzi drużynę motywatorów. Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani, to podaję powody, dla których warto się zaangażować:

  • rysowanie zwiększa kreatywność,
  • uczy systematyczności,
  • to relaks, wytchnienie, mini wakacje w ciągu dnia,
  • podczas czasu offline, oczy odpoczywają od komputera,
  • szansa na nowe pomysły,
  • możliwość rozrysowania ręki,
  • zabawa z partnerem/partnerką/rodziną.
zenja blog wyzwanie gryzmoly0004!
zenja blog wyzwanie gryzmoly0003
Instrukcja:
Zaczynamy nasze gryzmoły 3. sierpnia (w poniedziałek) i przez 5 dni każdego sierpniowego tygodnia wykonujemy samodzielnie (!) jeden rysunek (czyt. gryzmoł). Rysunek ma być dowolną interpretacją tematu, który widnieje w okienku danego dnia. Jeśli jakieś tematy są dla Was trochę trudniejsze, to nie martwcie się. Zinterpretujcie je jak chcecie. Czyli gryzmolimy od poniedziałku do piątku i tak przez 4 tygodnie. Zabawa kończy się 28.sierpnia. Potem macie czas do 1. września, aby zeskanować (lub zrobić zdjęcie) Wasze arcydzieło i przesłać na: hallo@zenja.pl. Jeśli oczywiście macie ochotę otrzymać mały prezent 🙂 Wraz z Ilobahie wybierzemy zwycięzcę, a naszą decyzję obwieścimy 7. września.

Gdybyście zapragnęli (na co liczymy!) dzielić się postępami, a tym samym nawzajem się motywować, to zachęcamy do używania specjalnego hashtaga: #izdoodling i umieszczać zdjęcia rysunków na FB i instagramie 🙂

Natomiast jeśli ktoś z Was ma bloga, to uroczo i czule zachęcamy do zaproszenia swoich Czytelników do zabawy! Wtedy prosimy o skopiowanie plakatu (klik) i podlinkowanie do naszych fanpejdży.

Podkreślam, że każdy (bez wyjątku!) jest zapraszony do wzięcia udziału w wyzwaniu! Wystarczy pobrać szablon (tutaj) i go wydrukować. Technika rysowania/gryzmolenia – dowolna.

Podzielę się z Wami moimi obawami: Ilobahie świetnie rysuje (spójrzcie tylko na cuda, które stworzyła na plakacie!), dlatego ja z moimi gryzmołami średnio wypadnę… No chyba że mnie wesprzecie?! Przyłączcie się! W grupie siła! Kto wie? Może po tym wydarzeniu jakiś Picasso czy inny Monet nam się tutaj ujawni 🙂

Na wszelki wypadek podaję mini regulamin. W razie niejasności – piszcie śmiało w komentarzach lub na maila 🙂

zenja blog wyzwanie gryzmoly0002

mini regulamin
1. Wyzwanie rozpoczyna się 3.08.2015r., a kończy 28.08.2015r.
2. Każda osoba posiadająca aparat/skaner oraz komputer/urządzenie mobilne może wziąć udział w wyzwaniu.
3. Wymagany jest również samodzielny wydruk szablonu A4 na podstawie pliku udostępnionego przez nas.
4. Uprasza się o samodzielne rysowanie.
5. Jeśli macie ochotę pisać o wyzwaniu i nim się dzielić, to prosimy o podlinkowanie do naszych fanpejdży:
Można też udostępnić nasz plakat.
6. W trakcie trwania wyzwania można publikować efekty na blogu, facebooku i instagramie wraz z hashtagiem: #izdoodling
7. Aby wziąć udział w wygranej, trzeba zeskanować (ewentualnie zrobić zdjęcie) wypełnioną w całości kartkę i przesłać na: hallo@zenja.pl
8. Termin nadsyłania pracy: 1.09.2015r.
9. Wygrywa najciekawszy projekt wg Ilobahie i Zenji.
10. Ogłoszenie wyników nastąpi 7.09.2015r.
11. Mamy prawo do opublikowania na naszych blogach i w mediach społecznościowych zdjęć nadesłanych prac wraz z podaniem imienia/pseudonimu lub ewentualnie nazwy bloga właściciela pracy.
12. Zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian do niniejszego regulaminu. Jeśli je wprowadzimy, to informacja pojawi się na naszych blogach.
zenja blog wyzwanie gryzmoly0005