Co, kiedy i ile zapłacić – organizer do druku

Czy Wy też macie co miesiąc ten sam problem z zapamiętam, co, kiedy i ile trzeba zapłacić? Chyba że posiadacie w plannerze albo kalendarzu specjalny organizer z płatnościami? Ja nie mam takiego organizera, dlatego usilnie pracuję nad efektywną organizacją czasu i dlatego staram się nie wykonywać po jednym przelewie dziennie, tylko przeznaczyć dwa dni w miesiącu na to zadanie. Wtedy zaznaczam na mojej liście zadań, jakie płatności będę wykonywać, a kwoty odnajduję w mailach albo w historii płatności na koncie. Znudził mi się ten system… Zresztą wydaje się czasochłonny i może spowodować, że coś przeoczę. Przełom w tej kwestii nastąpił za sprawą Pinteresta, a dokładnie dzięki tablicy na Pintereście dot. plannerów, list, itd. Oświeciło mnie, że sama mogę zrobić organizer w postaci listy z płatnościami miesięcznymi oraz rocznymi! Przy okazji dzielę się z Wami tym „rękodziełem” 🙂

Jaki jest cel organizera z płatnościami?

Może być częścią budżetu domowego, gdyż pokazuje wydatki, jak i chroni nas przed odsetkami za spóźnione płatności. Dodatkowo odciąża naszą pamięć, porządkuje terminy i wpływa korzystnie na organizację czasu i planowanie.

pracownia, biuro, biurko, domowe biuro, organizer, zenja blog

Instrukcja obsługi

Wpisujemy lub uzupełniamy nazwy płatności, które musimy wykonać co miesiąc lub raz w roku. Dodatkowo możemy zaznaczyć ostateczną datę przelewu oraz kwotę. Następnie odhaczamy płatność po jej wykonaniu. Nie ukrywam, że takie odhaczanie sprawia mi dużą frajdę! Jest to przypieczętowanie wykonanego zadania. Szkoda, że organizer nie daje jakiejś niespodzianki (np. cukierka) po każdym wykonanym przelewie… 🙂

Przygotowałam 4 darmowe wersje do pobrania i samodzielnego druku:

  • organizer miesięczny pusty;
  • organizer miesięczny częściowo uzupełniony;
  • organizer roczny pusty;
  • organizer roczny częściowo uzupełniony*.

Klikamy na wybrany obrazek, który przeniesie nas do strony PDF-em. Następnie zapisujemy PDF-a na dysku i go drukujemy.

organizer-miesieczny-z-lukami-zenja-blog

organizer-roczny-z-lukami-zenja-blog
*Częściowo uzupełnione organizery otrzymają czytelnicy, którzy zapisali się na newsletter 🙂 Opcja ograniczona czasowo.

Jeśli jeszcze nie należycie do zenjowego newslettera, to zapiszcie się czym prędzej! Do 15.05. będzie możliwy dostęp do tych dwóch organizerów. 

Po wypełnieniu poniższych pól, nie zapomnijcie proszę sprawdzić skrzynki odbiorczej.


Ciekawe, czy czytelnicy Zenji nie mają problemów z organizacją płatności? A może macie jeszcze jakieś rady albo tricki związane z okiełznaniem tego tematu?


pracownia, biuro, biurko, domowe biuro, organizer, zenja blog