Fashion for free

Pisałam Wam miesiąc wcześniej o magazynach online o tematyce lifestylowej, teraz przyszedł czas na modową. Jest mi ona szczególnie bliska, gdyż uwielbiam organizować sesję fashion. Wraz z moją ekipą tworzymy moodboardy, naradzamy się i nasze wizje zawieramy w kilkunastu zdjęciach. Magia! Aby ona zadziałała, trzeba cały czas dbać o pokarm dla oka, które to jest drzwiami do naszej duszy, skrywającej piękne obrazy. „Kosmetykami” dla fotografa są m.in. magazyny modowe. Obecnie nie ma takiej możliwości, aby używać wymówki, że są za drogie – wiele z nich jest dostępnych za darmo! Polecam Wam, aby je przejrzeć i zaczerpnąć inspiracji – nakarmić oko. Być może przyjdzie Wam jakiś szalony pomysł do głowy albo po prostu przeżyjecie estetyczną przygodę.

Zdjęcie 09.07.2015, 22 06 53

Zaczynam od naszego polskiego podwórka: Confashion Magazine oraz Mess Magazine. Każdy numer jest tematyczny, wychodzi raz na kilka miesięcy. Oprócz wartościowych zdjęć, znajdziecie również teksty, ja jednak wolę oglądać.
Pony Anarchy

Pony Anarchy to unikatowy magazyn. Wyróżnia go nie tylko orientacja pozioma, ale i klimat, jaki w nim panuje. Modelki są młode, niedostępne, eteryczne, melancholijnie. Lubię budować podobny rodzaj napięcia na zdjęciach. Edytoriale są świetnie ułożone pod kątem graficznym. No ten świetny kropkowy font, który nie jest łatwy do wkomponowania, a Pony Anarchy udało się połączyć go z innymi fontami.

Szalony, przebojowy, pełny młodości jest amerykański Papercut Magazine. Redakcja starannie wybiera sesje, łączące różne dziedziny sztuki, np. fotografię i ilustrację lub malarstwo.

Zdjęcie 09.07.2015, 22 12 11

Na koniec kilka odważnych magazynów: Never Lazy, Superior, Jute, Atlas i Mint. A w nich edytoriale, których nie znajdziecie w polskich czasopismach. Nie są zachowawcze, tylko nieraz prowokujące, mroczne, ale i też zabawne, energiczne. Wybór nie jest przypadkowy; magazyny te podobają mi się na tyle, że chciałabym mieć kiedyś w nich publikację 🙂

To tylko kilka pozycji spośród wielu przeze mnie przeglądanych 🙂 Macie coś do polecenia? Zaskoczcie mnie! Ciekawe, czy Wam się uda 🙂