Kolorowe 3po3 #15, czyli inspirujące linki z sieci

Pozostając w artystycznym nastroju, a to za sprawą wyzwania rysowniczego, które właśnie się rozpoczęło (tutaj jeszcze można do niego dołączyć), przychodzę do Was z kreatywnymi inspiracjami z sieci. 3po3 to seria, w której dzielę się niedawno odkrytymi linkami. Tym razem skupiłam się na temacie rysowania i DIY (zrób to sam).


Tutoriale

1. Vicki Arnold na swoim blogu zgromadziła linki do ponad 40 stron z prostymi wskazówkami, dotyczący rysowania części ciała, zwierząt, roślin, itd. Dla mnie, czyli osoby początkującej, to cenne źródło wiedzy.

2. Mam zawsze duże problemy z rysowaniem nosa. Znalazłam przykłady łatwych do naszkicowania nosów.

3. Podobnie rzecz ma się z oczami – rysuję ciągle w ten sam sposób, ale dzięki tym tutaj przykładom, dodam moim postaciom emocji.

inspirujące linki jak rysować zenja blog0002

Mix

1. Natrafiłam na dekalog rysowania według Ilojleen; można w nim odnaleźć wskazówki dot. dociskania ołówka, dobrego oświetlenia, cieniowania i innych aspektów.

2. Kolorowa „youtuberka” Fran Meneses oprócz tego, że jest zwariowana i robi genialne miny, świetnie rysuje i opowiada o ulubionych przyborach. Koniecznie sprawdźcie tutaj, czym lubi rysować i na jakim papierze.

3. Jeśli szukacie prostych rysunków do skopiowania w celu poćwiczenia rysowania, sprawdźcie tego pina i przewińcie w dół propozycje Pinteresta. Sama lubię przerysowywać śmieszne obrazki i cieszyć się z szybkiego efektu.


DIY – zrób to sam

1. Na moim fanpejdżu dzieliłam się z Wami kocimi zakładkami do książek od Mavelo. Na jej blogu znajdziecie gotowe szablony do druku. Śliczne kotki u mnie zadomowiły się na dobre i polubiły z moim książkami.

2. Uwielbiam lampy! Kiedyś w jednym pokoju potrafiłam mieć ich aż siedem! Teraz rzadziej je kupuję, bo czasami nawet sama je składam. Dlatego też spodobał mi się tutorial dot. lampy-chmury. Zobaczcie, jak małym kosztem można stworzyć oryginalną lampę!

3. A na koniec coś, z czym zwlekam już od ponad roku, czyli papierowe poroże jelenia do powieszenia na ścianie. Wiem, że można je zakupić, jednak mam ochotę sama takowe skonstruować. Znalazłam darmowy szablon do druku wraz z instrukcją. Bardzo mnie zachęciły zdjęcia osób, które wykonały jelenia zgodnie ze wzorem. Wiem, że to czasochłonne zajęcie, ale od czego są zimowe wieczory!

inspirujące linki jak rysować zenja blog0003