Książkowa wishlista część 3

Na początku wiosny przybywam z 3. częścią mojej książkowej wishlisty. O poprzednich wishlistach możecie poczytać tutaj i tutaj. Prawie cały dzień poświęciłam na wybór 13 pozycji, na które poluję i przy okazji je polecam! Oczywiście moje lista jest duuuużo większa! Tworzę ją na niemieckim i brytyjskim Amazonie. Warto zaznaczyć, że post ten nie jest sponsorowany. Amazon ma po prostu największy wybór kreatywnych książek! 🙂


Przechodzę do konkretów, czyli do książek o hand letteringu, pisaniu, malowaniu, roślinkach i innych ilustracjach.


1. Erica Tighe, Written by hand; mam już kilka książek dot. pisania, ale nie takiej, która się skupia na codziennym piśmie. Dlatego też mnie zaintrygowała! No i okładka jest zachęcająca. Erica analizuje różne style zwykłego pisania. Ciekawe, czy też coś znajdę o moim koślawym, szybkim piśmie! 🙂


2. Jay Roeder, 100 days of lettering; to nowość i tak właściwie mam niewiele informacji, jednakże tytuł wydaje mi się obiecujący! Myślę, że przyda mi się zbiór 100 ćwiczeń/napisów, które spowodują, że przyjdą mi nowe pomysły do głowy.


3. Amy Latta, Hand lettering for Relaxation; konto Instagramowe z dużą ilością hand letteringowych haseł autorki przekonuje mnie do zakupu tej książki. A dodatkowo ma ona ponad sto świetnych opinii na Amazonie! Rzadko która książka z tych o letteringu posiada taką ilość recenzji!


4. Katja Haas, Brushlettering & Watercolor; bardzo ciekawi mnie temat z tytułu! Cieszę się, że już powstają książki o akwarelowym letteringu! I w dodatku cena zachęca do kupna 🙂


5. Agathe Singer, Anywhere, anytime art: gouache; bardzo czekam na majową premierę tej książki! To będzie moja pierwsza dot. gwaszy! Śledzę autorkę na Instagramie, gdyż podoba mi się jej styl malowania. Książka będzie składała się z ilustracji, które mają zachęcić do spróbowania zabawy z gwaszami, czyli dosyć skondensowanymi farbami wodnymi.


6. Leila Duly, Floribunda: a flower colouring journal; już w poprzednim poście z serii książkowej polecałam podobne wydanie „Floribundy”. Zrezygnowałam z niego, kiedy zobaczyłam tą wersję, w dużym formacie, na grubym papierze. Jej zamysł polega na tym, że kolorujemy kredkami albo farbami rośliny i potem wieszamy je na ścianie. Fajny pomysł!


Werbung -> Eigenwerbung + EMF-Verlag Tatatadaaa: das ist es jetzt also – mein endgültiges Buchcover. Es ist unglaublich toll es endlich mit meinen eigenen Motiven zu sehen und ich kann es kaum erwarten bis ich es in Händen halten kann… In "50 x Watercolor: Flamingo, Kaktus & Co." findet ihr 50 Motive, die ihr in jeweils nur 5 Schritten nachmalen könnt. Manche sind einfacher, andere etwas schwieriger aber machbar sollten alle – auch für Anfänger – sein 😊🖌 Und, da des Öfteren gefragt wurde: Erscheinungstermin wird Mitte/Ende April sein – aber vorbestellbar ist es schon jetzt. Ich wünsch euch einen schönen Abend 💕 #watercolor #watercoloring #aquarell #calledtobecreative #flowers #floral #50xwatercolorwithberriesandbuttercup #50xwatercolor #berriesandbuttercup #flamingo #kaktus #wal #blumen #buch #creative #create #wasserfarben

A post shared by Lena Yokota | Watercolor (@berriesandbuttercup) on

7. Lena Yokota-Barth, 50XWatercolor; chyba wiecie, dlaczego interesuje mnie ta książka…? 🙂 Podoba mi się pomysł malowania w 5 krokach 50 motywów!


8. Katie Vernon, Make art every day; ciekawi mnie ze względu na połączenie kalendarza z naklejkami, wskazówkami dot. hand letteringu i malowania. Jestem zaintrygowana, jak wygląda, gdyż w PL nie ma takich książek. Zapowiada się inspirująco! 🙂


9. Gestalten (wydawnictwo), You’re invited; wiem, wiem, że jest mega droga! Będę czekać na jakąś używaną wersję 🙂 Nie specjalizuję się w zaproszeniach, ale interesują mnie wzory, grafika i papier! No i pewnie znajdę masę pięknych zdjęć w tym albumie!


10. She believed she could; 50 kartoników z cytatami, ale co ważne – z pięknymi ilustracjami botanicznymi!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11. Flower Box; jeszcze jedno pudełko z kartonikami, ale tym razem bez cytatów, a tylko z roślinami!


12. Irene Smit, Flow: mam już kilka podobnych książeczek i ciągle mi mało! Uwielbiam oglądać kolorowy hand lettering okraszony super ilustracjami!


13. Kyo Maclear, Bloom i Virginia Wolf; teoretycznie książki dla dzieci, ale coś czuję, że też dla mnie! Jestem zachwycona ilustracjami Kyo, dlatego mam ochotę zanurzyć się w jej tajemniczy świat!


Czy któraś z tych książek trafi na Waszą wishlistę? A możecie polecicie mi jakąś z tych kreatywnych? 🙂


Aby nie przegapić zenjowego wpisu i by otrzymywać od czasu do czasu bonusy, zapraszam do zapisu na newsletter.  Po wypełnieniu boxu poniżej, przyjdzie do Was mail z linkiem, w który trzeba kliknąć, aby aktywować newsletter.