letnia i osobista edycja z inspiracjami 3po3 #7

Aloooha! Przywitanie kojarzy mi się z latem, które właśnie wystartowało! Otwieram w takim razie blogowe okna i zapraszam do środka powiew specjalnej edycji 3po3 🙂 Podzielę się z Wami moimi planami/projektami. Podzieliłam je na 3 kategorie. Mam nadzieję, że to też będzie dla Was inspiracją i zachętą do zdradzenia mi choćby jednego ze swych letnich projektów 🙂

Jeszcze mała uwaga: trochę mnie więcej widać w tym poście, dlatego trzymajcie się mocno siedzeń, będzie jazda bez trzymanki! Za mną!
zenja blog rower0003
3 książki z mojej biblioteki
Tutaj wtrącę małą dygresję. Jak się już Wam wcześniej się przyznałam, lubię kupować magazyny, co się nie musi wiązać z ich czytaniem. Czerpię satysfakcję z tego, że mieszkają ze mną. To samo tyczy się książek. Mam kilka fajnych pozycji, które leżą sobie potulnie na regale, mimo iż je zdobyłam w pocie czoła. A właściwie, to je upolowałam. Albumy i książki zagraniczne są dla mnie za drogie w Polsce, dlatego kupuję je czasami poprzez Amazona, cierpliwie wyczekując okazji (nieraz i dwa lata!).
zenja blog rower0006
zenja blog rower0005
Postanawiam uroczyście, że odkurzę 3 książki z mojej biblioteczki i to będą:
1. Elsie Larson and Emma Chapman: „A Beautiful Mess Photo Idea Book” (tak właściwie, to już trochę przeglądałam, ale nie czytałam, dlatego chcę powrócić do lektury)
2. Austin Kleon: „Show your work!” (po poprzednim hicie – „Steal like an artist” – przyszła pora na pokazanie dzieła, które się wcześniej ukradło 🙂 Żartuję! Zobaczę, o co chodzi w tej książce i dam Wam znać – jeśli będzie Was godna)
3. Mike Rohde: „The sketchnote handbook” (post o chęci nauczenia się rysowania zobowiązuje, zatem będę działać!)
 
zenja blog rower0001

3 projekty
Również mała dygresja 🙂 Wybrałam ogólną kategorię, aby nie zasypać Was np. 3 sesjami do zrealizowania, czy 3 wycieczkami. Jeszcze padniecie, biedaki! W skrócie:
1. sesja lifestylowa: zerknijcie na moodboard (czyli tablicę inspiracji), który oddaje klimat sesji. Jeszcze nie zadecydowałam, czy sesję zrobię sama ze sobą, czy skompletuję ekipę i potraktuję jako sesję modową. Chyba że Wy zadecydujecie? 🙂
2. rysunek + notes: skoro już wybrałam książkę o rysowaniu, to wypada coś nabazgrać. Aby to nie były zwykłe bohomazy, tylko żeby postawić sobie wyżej poprzeczkę, chcę zrobić kolejny notes. Poprzedni mieliście już okazję zobaczyć 🙂
3. wycieczka rowerowa: myślę nad połączeniem jej z punktem 1. Od niedawna moja Wandzia ma trzy przerzutki, więc mogę jechać do lasu. Zresztą flamingom przyda się takie przewietrzenie 🙂
moodboard sesja las

źródła zdjęć: 1 2 3 4 5 6 7

3 filmy
1. Wystartowało już w Warszawie letnie kino, czyli masa filmów do zobaczenia na świeżym powietrzu. Albo w samochodzie 🙂 Za darmo. Szczególnie interesują mnie wtorki w ogrodzie na dachu BUW-u. Może ktoś dołączy?
2. Ciekawi mnie dokument o Amy Winehouse. Po zobaczeniu trailera jestem zaintrygowana; dużo w nim „backstagów”, prywatnych filmików i wypowiedzi Amy. To będzie mój hit sierpnia.
3. Na koniec filmowa wisienka na torcie: Future Shorts. Wyczekuję każdej edycji i już najbliższa odbędzie się w lipcu. Dla niewtajemniczonych: jest to zbiór filmów krótkometrażowych, które zostały wyróżnione na różnych festiwalach. Sprawdźcie koniecznie w Waszym mieście, czy któreś z kin studyjnych nie ma shortów w swoim repertuarze. Od jakiegoś czasu planuję napisać posta o moich ulubionych shortach, więc miejcie się na baczności! Toastdropper (genialny blog!) mnie już trochę uprzedził z tym postem, ale i tak napiszę 🙂
zenja blog rower0004
Uchylcie rąbka Waszych letnich planów; książkowych, projektowych lub filmowych 🙂 Obgryzam już paznokcie z niecierpliwością!