Moja galeria niskobudżetowa – dekoracje na ścianę

Mam dużą (jak przystało na małe mieszkanie) pustą ścianę, stąd ciągle pojawiające się pytanie, czy umieścić na niej jakieś obrazy, dekoracje? Czy zrobić sobie coś a la galerię? Chodzi o aranżację ściany salonowej, a po części jadalnianej i kuchnnej (3 w 1 – urok małego mieszkania).

Potrzebny jest duży budżet?

Nie odłożyłam sobie żadnych funduszy, a chciałam mieć fajną dekorację na ścianie, dlatego wpadłam na pomysł zrobienia galerii niskobudżetowej! Przecież mamy kreatywną blogosferę, która z chęcią dzieli się swoimi „dziełami”, i to za darmo! Zrobiłam szybki research i okazało się, że niewielu polskich blogerów tworzy plakaty do pobrania. No ale nie w ilości tkwi siła, a w jakości!

Kolor czy wersja czarno-biała?

Dużym ograniczeniem był kolor, a tak właściwie jego brak. Wiedziałam, że kolorowy druk wyjdzie drożej, dlatego szukałam czarno-białych plakatów. Bez problemu je znalazłam! Skorzystałam przy tym z talentu naszych zagranicznych blogerek. Poniżej umieszczę linki do plakatów, które i Wy możecie pobrać oraz samodzielnie wydrukować. W przypadku dwóch plakatów zamieniłam kolory – biel na czerń, aby były bardziej widoczne na białej ścianie.

Przebieg akcji

Cała akcja drukowania i montowania przebiegła w miarę szybko, chociaż długo się do niej zbierałam. Po upolowaniu jednej przecenionej półki, postanowiłam poczekać na przecenę drugiej. Minęło kilka tygodni i dałam za wygraną – zakupiłam półkę w regularnej cenie. Wiem, że bez półek moja aranżacja ściany wyszłaby jeszcze taniej, jednakże mam w planach zmieniać ją co pewien czas, a łatwiej jest ustawić kolejne plakaty, nawet  w innym rozmiarze, niż dziurawić ścianę gwoździami.

dekoracje na ścianę, aranżacje salonu, obrazy, galeria, zenja blog

dekoracje na ścianę, aranżacje salonu, obrazy, galeria, zenja blog

Lista wydatków:

  • przeceniona półka na zdjęcia z Ikei – 10 zł;
  • półka na zdjęcia w regularnej cenie z Ikei – 30 zł;
  • 3 ramki z Ikei – 33 zł;
  • 2 tektury (miałam je na zbyciu);
  • kropki czarne – naklejki (zostały mi, cały komplet kosztował koło 10 zł, a wykorzystałam jakieś 5 kropek, więc tego nie liczę);
  • wydruk plakatów (nie liczę jednego plakatu, który sama wydrukowałam) – 28 zł;

Łączny koszt: 101 zł

Podsumowanie

Chyba nie jest tak źle? 🙂 Jestem zadowolona, aczkolwiek już widzę, że plakaty na tekturze zaczynają się odkształcać, mimo iż je przytwierdziłam zszywaczem. I tak wszystko ciekawie wygląda! 🙂

Jeśli i Wy chcecie zrobić sobie taką galerię, to mam dla Was mały trick: aby obniżyć koszt druku, skorzystałam z urządzenia do wydruku planów dla architektów. Minusem jest jakość koloru czarnego – nie wyszedł zbyt „soczyście”, ale „obrazy” ogląda się z perspektywy, więc nie jest to problem.

dekoracje na ścianę, aranżacje salonu, plakaty, obrazy, galeria, zenja blog

Plakaty do pobrania:

Wielkie podziękowania ślę niżej wymienionym blogerkom i chylę czoła przed ich talentem graficznym!
Jeśli również skorzystanie z ich plakatów, to koniecznie otagujcie je np. na Instagramie, a na pewno będzie im miło 🙂

wskazówka: aby pobrać plakat, wystarczy kliknąć na jego tytuł.

dekoracje na ścianę, aranżacje salonu, plakaty, obrazy, galeria, zenja blog

Mały bonus

Gdybym miała więcej miejsca, to wydrukowałabym jeszcze kilka plakatów od tych tutaj blogerek:

  • minimalistyczne plakaty, geometryczne, również z napisami od Archistacja (tutaj);
  • plakaty, a tak właściwie piękne ilutracje od Ewy Leszczuk, znalezione na blogu Simply Home About (tutaj).

Co sądzicie o takiej niskobudżetowej galerii? Czy Wy też lubicie plakaty czy tylko obrazy na ścianie?

Jeśli znacie jeszcze inne ciekawe źródła z plakatami, to dajcie znać w komentarzach! 🙂


 Aby nie przegapić żadnego zenjowego wpisu, zachęcam do zapisania się na newsletter. Czasami wysyłam małe bonusy. Po wypełnieniu poniższych pól, nie zapomnij proszę sprawdzić skrzynki odbiorczej.