Organizacja na biurku – mini tutorial

Czy potrzebujecie czasami małego schowka na biurku, aby coś ważnego w nim przechować i żeby nie zajmował dużo miejsca? Ja tak!
Jak zdążyliście zauważyć na podstawie zdjęć z mojego fanpejdża; kaczki i inne stwory wynajmują u mnie powierzchnię biurkową, dlatego też niewiele miejsca zostało dla kolejnych lokatorów, a byliby mile widziani. W związku z tym stworzyłam małe pudełko, którego wielkość nadaje się do przechowywania rachunków. Przyznaję się, że jestem jedną z tych klientek, które w sklepie czekają cierpliwie na wydruk rachunku albo proszą o niego, jeśli sprzedawca odruchowo go wyrzuci. Gromadzę te papierzyska, aby kontrolować finanse. Mam od tego specjalną szufladę w komodzie, ale wygodniej byłoby mi wrzucać przez cały tydzień owe rachunki do pudełka, które mam pod ręką, a potem go opróżnić, tym sposobem szykując go na kolejny tydzień wydatków. Oczywiście mogłabym kupić takie pudełko, tylko że:
 1. nie dostosowałabym wielkości do moich potrzeb,
 2. nie miałabym satysfakcji z wykonania własnej roboty,
 3. możliwe, że nie znalazłabym odpowiedniej wersji kolorystycznej 🙂
Zachęcam Was do stworzenia takiego maleństwa i wykorzystania wg własnych upodobań. Jeśli to uczynicie, podzielcie się proszę komentarzem, do czego Wam posłuży 🙂
Przygotowałam szablon w pdf-ie do pobrania i druku. Polecam, aby w ustawieniach drukarki wybrać opcję dostosowania wydruku do całej kartki.
Na szablonie znajdziecie linie przerywane, oznaczają od miejsce przecięcia.
pudelko kolaż zenja blog!

Tak właściwie nie musicie czytać instrukcji obsługi, można bez niej pokombinować, jednak chcę się upewnić, że wszystko jest jasne, dlatego ją stworzyłam:

 1. Wybieramy karton, z którego zostanie zrobione pudełko. Ja udałam się do sklepu papierniczego po grubszy karton. Kosztował mnie około 5-6 zł, ale jest tak duży, że mogłabym zrobić z 20 takich pudełek 🙂
 2. Drukujemy szablon na zwykłej kartce.
 3. Wycinamy szablon.
 4. Przykładamy szablon do kartonu i obrysowujemy ołówkiem. Uwaga: zróbcie to na lewej stronie kartonu, aby w razie zabrudzeń (od paluszków, które np. służą do podjadania 🙂 ), nie było ich widać.
 5. Dorysowujemy sobie linijką brakujące krawędzie.
 6. Zaginamy krawędzie, pomagając sobie linijką.
 7. Wycinamy na spokojnie.
 8. Składamy pudełko.
 9. Możemy ewentualnie skleić zakładki, lecz nie jest to koniecznie. Dodatkowo można coś nakleić na pudełku lub narysować.
 10. Gotowe! Poziom satysfakcji teraz rośnie i rośnie! Mamy coś, co stworzyliśmy naszymi rękami, jest urocze oraz praktyczne! 🙂

pudełko szablon box zenja blog0002 pudełko szablon box zenja blog0003 pudełko szablon box zenja blog0001