Uwolnij kreatywność i wyobraźnię!

Dzisiaj jest wielki dzień! Nie tylko dlatego, że startujemy z pierwszym rysunkiem w ramach wyzwania #izdoodling (tutaj o nim pisałam), ale też z powodu drugiego wyzwania blogowego, w którym również biorę udział 🙂 Przecież jedna akcja nie koliduje z drugą?! Skoro i tak piję kawę podczas rysowania, to bez problemu mogę o tym napisać, biorąc tym sposobem udział w kawowym wyzwaniu, zorganizowanym przez Ewę z bloga Daywithcoffee.

Dzisiejszym tematem jest idealny poranek. Dla mnie to akurat najważniejsza i najmilsza część dnia. Pielęgnuje wtedy moje małe rytuały. Wstaję powoli, ale potem wystrzelam do kuchni, aby włączać ekspres do kawy i zagotować wodę. W między czasie myję zęby i odświeżam twarz. Mam wypraktykowane, że podczas tych 3 minut w łazience, ekspres zdąży zamruczeć, alarmując swoją gotować, a woda się zagotuje. Następnie robię podwójne espresso i szykuję wodę z cytryną. Wodę sączę w kuchni, a espresso zabieram do łóżka.

zenja blog wyzwanie kawa rysowanie0003 zenja blog wyzwanie kawa rysowanie0005

Właśnie w łóżku rozpoczynam czytać blogi 🙂 Brakuje jeszcze jednego elementu, żeby było idealnie… śniadania! Po parudziesięciu minutach lecę po śniadanie (czary-mary, czeka na mnie gotowe w kuchni!) i również zgarniam je do łóżka 🙂 Pałaszuję czytając dalej blogi lub oglądając vlogi. A teraz w sierpniu dojdzie jeszcze jedna czynność o poranku – rysunek! I będzie jeszcze milej 🙂 Od poniedziałku do piątku będę gryzmolić w małej krateczce na wydrukowanym szablonie. Codziennie inny temat. Następnie wykonam zdjęcie, którym się z Wami podzielę, mając nadzieję, że się ulitujecie nad moimi gryzmołami i zachęcicie mnie, abym się nie poddawała. Ja natomiast będę Wam kibicować i odkrywać w Was polskich Picasso, Monet czy innych Munchów 🙂 Aby odnaleźć się w sieci, oznaczamy nasze zdjęcia hashtagiem #izdoodling. Ilobahie również będzie nas wspierać 🙂 Oczywiście nieśmiałe osoby, biorące udział w wyzwaniu mogą w tajemnicy rysować, bez dzielenia się.

zenja blog wyzwanie kawa rysowanie0001

Jak widzicie, trochę się dzieje w tym sierpniu i trzeba sobie wszystko zorganizować, dlatego zrobiłam kalendarz na ten miesiąc. Zachęcam do pobrania! Jest w dwóch wersjach do pobrania: z kolorami (klik) i do samodzielnego pokolorowania (klik). Lubię mieć kilka kalendarzy, dlatego ten przeznaczyłam na akcje blogowe, aby o nich nie zapomnieć.

zenja blog wyzwanie kawa rysowanie0002

Jeszcze jedna sprawa… Poniżej możecie zobaczyć, na jaki to pomysł wpadłam, aby zaznaczyć mój udział w wyzwaniu rysowniczym i kawowym (mam w ręce kawę, więc się liczy!). Zrobiłam filmik w postaci trailera. Mój pierwszy w życiu! Padłam ze śmiechu, jak go oglądałam, dlatego nie obrażę się, jeśli i Wam to się zdarzy 🙂 Jak widzicie – wyzwania wzmagają kreatywność i wytwarzanie endorfin 🙂 Bądźcie proszę łaskawi. To na serio moje pierwsze starcie z przemysłem filmowym 🙂

zenja blog wyzwanie kawa rysowanie0004No i jak?! Rysujecie i pijecie kawę, czy jakiś inny napój? No chyba że nie rysujecie, wtedy nie ma picia! 🙂