Zenjowe wyzwanie – 100 dni rysowania i pisania

Ogłaszam 6. wyzwanie, w którym będziemy pisać i/lub rysować! To pierwsze takie długie wyzwanie, gdyż aż 100-dniowe! Sama jestem przejęta i podekscytowana!

Startujemy na Instagramie 22.01.2018r.

Hashtag, który umożliwi nam odnalezienie się, jest taki sam jak nazwa wyzwania, czyli

#zenjowewyzwanie

Jeśli nie możesz dołączyć konkretnie 22.01., to nie ma problemu! Co tydzień będzie nowa lista haseł, czyli nowe rozdanie, i możesz do dołączyć grupy w każdej chwili oraz zostać, na jak długo masz ochotę! 🙂


Codziennie będziemy pisać i rysować hasła, które podałam poniżej. Oczywiście można ograniczyć się do jednej czynności, czyli np. do pisania albo rysowania. W zależności od tego, ile masz czasu.


Informacje dot. zenjowego wyzwania w pigułce:

 • Start: 22.01.2018r.
 • Koniec: 1.05.2018 r.
 • Gdzie? Na Instagramie
 • Co i jak? W szkicowniku, zeszycie lub na kartkach piszemy i/lub rysujemy hasło z danego dnia, a potem robimy zdjęcie, wrzucamy na Instagrama i dodajemy hashtag: #zenjowewyzwanie
 • Co tydzień wpadamy tutaj na bloga i sprawdzamy listę haseł na nadchodzący tydzień.
 • Co dalej? Komentujemy zdjęcia innych osób, wspieramy się.
 • Prośba: będę wdzięczna za używanie hashtaga w celu pokazania naszej pracy (interpretacji hasła) bez reklamowania innych swoich działań. Z góry dziękuję 

Co daje udział w wyzwaniu?

 • relaks, wytchnienie, mini wakacje w ciągu dnia;
 • nowe umiejętności letteringowo-doodlingowe;
 • poznanie i zbudowanie kreatywnej społeczności;
 • podczas czasu offline oczy odpoczywają od komputera;
 • szansa na nowe pomysły;
 • możliwość rozrysowania i rozpisania ręki;
 • zabawa z partnerem/partnerką/rodziną.

Dla kogo jest wyzwanie?

Ograniczeń brak! Czyli zarówno dla antytalentów (np. mam tutaj siebie na myśli), jak i dla zdolniaków. Każdy może wziąć udział w wyzwaniu. Atmosfera przy poprzednich akcjach była bardzo życzliwa i pełna zrozumienia. Wszyscy otrzymaliśmy pokrzepiające komentarze, więc nie trzeba się przejmować tym, że się nie potrafi rysować lub pisać. Ci, którzy już się „wyrobili”, też musieli kiedyś wykonać pierwszy krok. To 100-dniowe zenjowe wyzwanie można potraktować właśnie jako pierwszy krok.

kreatywne wyzwanie

Co będzie nam potrzebne?

 • szkicownik, zeszyt lub dowolny papier (polecam większą gramaturę, aby nic nie przebiło);
 • markery, flamastry, kredki, itd.;
 • farby (np. akwarele również warto z nich korzystać podczas pisania);
 • pióro (takie zwykłe lub do nauki kaligrafii),
 • brush peny (dla osób początkujących polecam te z twardszą końcówką , np. ten tutaj).

Pomoc

Na Pintereście zgromadziłam masę pomysłów! Najpierw pomocna będzie tablica botaniczna oraz akwarelowa, a potem doodlingowa: link


100 dni rysowania i pisania – a konkretniej?

100 dni to 14 tygodni + 2 dni, czyli około 3,5 miesiąca. Każdy miesiąc będzie miał swój motyw przewodni, który podzieliłam na kategorie. Co tydzień nowa kategoria, którą tutaj na blogu będę ogłaszać.

Głównym motywem w pierwszym miesiącu będą:

rośliny

Pierwszy tydzień, czyli 22.01. do 29.01. będzie należał do sukulentów i kaktusów! 🙂

A teraz przechodzę do konkretnych haseł na każdy dzień, począwszy od poniedziałku, 22.01.:

1. opuncja („uszy królicze”)

2. haworsja wstęgowata

3. mamilaria

4. aloes

5. echinokaktus grusona

6. grubosz

7. agawa


Jak będę realizować rysowniczo-kaligraficzne wyzwanie?

Zamierzam zarówno rysować, jak i kaligrafować. We frannisowym kwadratowym szkicowniku potrenuję rysowanie, a potem wybiorę najładniejszą wersję i przerysuję ją do szkicownika. Następnie ładnie podpiszę. I jeszcze jeden mały „twist”! 🙂 Niektóre rysunki przedstawię jako wzory, czyli np. na kartce znajdzie się 10 małych kaktusów. Jest to dla mnie dodatkowe utrudnienie. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.


Czy mam pomysł na przetrwanie 100 dni?

100 dni to sporo czasu, więc domyślam się, że mogę mieć chwile zwątpienia, dlatego zakładam minimum, czyli napis, a w późniejszym terminie dorobię rysunek. Mam nadzieję, że często nie będą mi się zdarzały gorsze dni i że wspólnie będziemy się stale motywować! 🙂


Mała uwaga

To wyzwanie jest w stylu #100dayproject, dlatego zachęcam też to używania tego hashtaga, aby połączyć się z międzynarodową publicznością. Przy okazji możemy numerować dni pod każdym zdjęciem z wyzwania, które wstawimy na Instagrama.


Wzywam Was do działania! 

Podzielmy się tą kreatywną inicjatywą ze znajomymi, aby w sympatycznym gronie wspólnie działać! Udostępnijcie ten post na Fb lub Waszym Insta! 


No dobrze, to kto wsiada na ten kreatywny pokład i rusza w podróż w poniedziałek? 


Aby nie przegapić zenjowego wpisu i by otrzymywać od czasu do czasu bonusy, zapraszam do zapisu na newsletter.  Po wypełnieniu boxu poniżej, przyjdzie do Was mail z linkiem, w który trzeba kliknąć, aby aktywować newsletter.