Życie blogera

W zeszłym roku robiłyśmy z Marceliną sesję blogową, dlatego z okazji startu mojego bloga poprosiłam ją o udzielenie kilku odpowiedzi. Marcelina Nobis-SzczepaKatarzyna Swierc 000001ńska na co dzień godzi obowiązki kobiety pracującej na etacie i prowadzącej własną działalność gospodarczą, pani domu oraz blogerki. Oprócz kawałka domowego zacisza, które zobaczycie na zdjęciach, dowiecie się trochę o dniu Marceliny, jak i o jej działalności blogowej.

Jak zaczynasz swój dzień?

Uwielbiam poranki, dlatego mój budzik dzwoni dość wcześnie każdego dnia, nawet w soboty i niedziele. Najpierw robię sobie śniadanie. Bez niego nie rozpoczynam pracy. Najczęściej są to płatki owsiane z owocami na mleku i do tego kawa. Tak przygotowana zasiadam do komputera. W pierwszej kolejności odpisuję na wiadomości, publikuję wpis na blogu, retuszuję zdjęcia i szukam inspiracji.

Jak się relaksujesz?

Z uwagi na ciągły brak czasu związany z pracą na etacie, prowadzeniem bloga, a także niedawnym założeniem własnej działalności gospodarczej, na relaks pozostaje mi bardzo mało czasu. Jednak staram się wygospodarować kilka godzin w ciągu tygodnia i pójść pobiegać. Bieganie traktuję jak terapię. Dzięki temu ładuję swoje akumulatory i mam mnóstwo energii do działania. Jeżeli plan dnia nie pozwala mi na zbyt wiele, czasem wystarczy kwadrans, aby usiąść wygodnie na kanapie z kubkiem ulubionej kawy.

Katarzyna Swierc0001

Skąd pomysł na założenie bloga?

Pomysł na założenie bloga nie do końca był mój. Bloga prowadzę wraz z mamą, która skusiła mnie do wspólnego dzielenia pasji wnętrzarskiej.

Ile czasu dziennie/w tygodniu poświęcasz swojemu blogowi?

Staram się, aby w tygodniu ukazywały się 3 wpisy, więc praca nad blogiem zabiera mi sporo czasu. Zarówno przed, jak i po pracy szukam inspiracji na nowy wpis. Z jednej strony mam łatwiej, bo pomysłów dostarcza mi również mama, ale w rezultacie kończy się to wiszeniem na telefonie godzinami. Dodatkowo mamy taki mały rytuał i w każdą niedzielę robimy zdjęcia, które czasem pochłaniają parę godzin, bo przygotowujemy kilka sesji na zapas.

Czy zmieniło Twoje życie pod wpływem bloga?

Moje życie zmieniło się diametralnie! Dzięki blogowaniu poznałam świetnych ludzi, od których sporo się nauczyłam. Pod wpływem bloga zdecydowałam się założyć własną firmę, zajmującą się aranżacją wnętrz (pod tą samą nazwą, co blog – Sisters About). Gdyby nie blogowanie i czytelnicy, którzy doceniają moją pracę i wciąż dopingują, to zapewne nie miałabym odwagi, aby założyć własny business.

Katarzyna Swierc0005

Czego Ci brakuje w polskiej blogosferze?

Spotkań! Oczywiście raz na kilka miesięcy są organizowane imprezy dla blogerów, ale dla mnie to wciąż za mało 🙂

Jak zachęcisz osobę, która chce założyć bloga, a nie ma odwagi?

Zakładając bloga nic nie tracimy, a możemy tylko zyskać.  Jeżeli lubicie poznawać nowych ludzi i jesteście gotowi na przygodę,  to nie ma się nad czym zastanawiać.  Blogować każdy może!

3 po 3

Na koniec szybkie 3 pytania do Ciebie:

1. Jakie 3 książki o tematyce wnętrzarskiej polecasz?
Becker Holly „Sztuka aranżacji wnętrz”
Melanie Molesworth „Junk style”
Hoppen Kelly „Wnętrza”
2. 3 internetowe odkrycia?
3. 3 najlepsze blogi to?

Być może część z Was, która czyta tego posta nie ma bloga, a sekretnie o tym marzy. Pytanie do Blogowiczów, jak Wy zachęcie innych, którzy zwlekają, aby się przełamali i założyli bloga? Czy każdy może stać się blogerem?

[metaslider id=329]

 Podziękowania dla Mobilnego Gabinetu Kosmetycznego Aurora za wykonanie makijażu.